سلام ، به سایت مرکز کامپیوتری آوان مهر خوش آمدید.
خوزستان - دزفول ، خیابان شریعتی بین 45 متری فتح المبین و خیام
ایران ، خوزستان

چگونه از قابلیت Wi-Fi Direct گوشی های اندرویدی استفاده کنیم؟ · آوان مهر

چگونه از قابلیت Wi-Fi Direct گوشی های اندرویدی استفاده کنیم؟

یکی از امکانات گوشی‌های اندرویدی قابلیت Wi-Fi Direct است که به معنای وای فای مستقیم بوده و در واقع نسل جدیدی از وای فای است که بدون نیاز به اینترنت از یک سیستم درونی برای ارتباط استفاده کنید.

هفت سال قبل Wi-Fi Direct برای اولین بار در گوشی‌های سامسونگ عرضه شد. عموما گوشی‌ها و تبلت‌هایی که از اندروید ورژن ۴ به بالا استفاده می‌کنند، از قابلیت Wi-Fi Direct پشتیبانی می‌کنند، ولی ممکن است بعضی از دستگاه‌ها به علت تفاوت در رابط کاربری‌شان این گزینه را نگنجانده باشند.

Wi-Fi Direct در واقع سرویسی است که بدون نیاز به اینترنت می‌تواند انتقال داده‌ها بین دستگاه‌ها را انجام دهد. به تعبیری می‌توان آن را نوعی بلوتوث پیشرفته دانست که می‌تواند در برد گسترده‌تر و با سرعت بیشتری، اطلاعات را بین گوشی‌ها منتقل کند. فارغ از نوع و حجم داده‌ها وای فای مستقیم می‌تواند به سرعت اطلاعات را جابجا کند.

تنظیمات Wi-Fi Direct

به منظور استفاده از Wi-Fi Direct ابتدا به بخش تنظیمات گوشی رفته و گزینه Connections را انتخاب کنید و سپس به قسمت WiFi بروید. در این قسمت گزینه‌ای به نام Wi-Fi Direct وجود دارد، که اگر بر روی آن ضربه بزنید سیستم به دنبال دستگاه‌های اطراف‌ خود می‌گردد. اگر می خواهید بطور مستقیم از طریق یک فایل، از این قابلیت استفاده کرده و برای گوشی دیگری فایل مورد نظر را ارسال کنید، بر روی فایل مورد نظر گزینه SHARE را کلیک کرده و از بین امکانات Wi-Fi Direct را انتخاب کنید تا بدین ترتیب فایل مذکور از طریق وای فای مستقیم منتقل شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.